YouTube internet dünyasının hazinelerinden biri. Bu hazinede takip edilebilecek kanal ve içerikler ise maalesef kısıtlı. Birçok kanal içeriklerini geliştirmek yerine hit almak adına “kışkırtma” adı altında komik de olmayan ve ne olduğu belli olmayan biri, birilerinin taklidi dışında içerik üretemez durumdalar. İnceleme kanalları ise güven vermeyen ve reklam dolu içerikleri ile meşguller.

Uzun süredir içeriklerini takip ettiğim ve özgün olduklarına inandığım beş kanalı tanıtacağım. Kanallar ile hiçbir bağlantım yok. Hiçbirini tanımıyorum, sadece sıradan takip ettiğim kanallardır.

1. Mind Vortex

Mind Vortex Kanalı
Mind Vortex Kanalı

Felsefe ağırlıklı, kişiyi farklı konu ve formatlarda düşünmeye sevk eden değerli bir sayfa. İçeriklerin ses problemi var (maalesef). Bazı videoları yoğun ve yorucu kurgulanmış ancak içeriklerin konusu ve işleyiş tarzları hepsinin önüne geçiyor. Samimi ve özgün bir kanallar. Ulus Baker hoca videoları, farklı konulara farklı bakış açısıyla yorumlayışları ve düşünmeye sevk eden içerikleri takip etmeye ve destek vermeye değer bir sayfa haline getiriyor.

🔗 Mind Vortex YouTube kanalına gitmek için tıklayın.

2. Çubuk Animasyon

Çubuk Animasyon Kanalı

Güven, Emir ve Mert adlı kişilerin çizgi tasarım ile kısa videolar üreten bu sayfa tespitleri ve müzikleri ile bir harika. Animasyonları hem eğlendiriyor hem üzüyor. Kuki ve özellikle Al Noldu karakterleri büyük zevk veriyor.

🔗 Çubuk Animasyon YouTube kanalına gitmek için tıklayın.

3. Mr. Manager

Deliler Deli Değildir - Kişisel Blog
Mr. Manager Youtube Kanalı

Futbol kulüplerinin geçmişi ve olağan durumlarının; yönetimsel ve mali sorunlarının vektörel çizimlerle araştırılıp, anlatıldığı güzel bir kanal. Kurguları ve işleyişleri çok iyi. Kendi tabirleriyle Tifo Football‘un çakması. Özellikle futbol severler için çok ilginç ve kayda değer videolar hazırlıyorlar.

🔗 Mr. Manager YouTube kanalına gitmek için tıklayın.

4. Enes Özen

Deliler Deli Değildir - Kişisel Blog
Enes Özen YouTube Kanalı

Teknolojik ürünleri reklam yapmadan ve en ince ayrıntısına kadar; kısa, net ve anlaşılır bir şekilde inceleyen, deneyimleyen bir teknoloji inceleme kanalı. Ürünler hakkında incelenmedik bir şey bırakmıyor ve samimi bir şekilde de geri dönüş yapıyor. Özellikle fiyat/performans ürünleri ile ilgilenmesi ve farklı birçok ürünü kıyaslayarak incelemesi ve deneyimlemesi diğer teknoloji kanallarından ayırıyor kendisini.

🔗 Enes Özen YouTube kanalına gitmek için tıklayın.

5. VOA Learning English

Deliler Deli Değildir - Kişisel Blog
VOA Learning English YouTube Kanalı

VOA Amerika kanalının, haberleri yavaş okuduğu ve sunulan haberleri İngilizce alt yazısı ile birlikte verdiği kanalı. Bu kanal sayesinde hem listening hem de reading‘ınızı geliştirme imkanı bulup, güncel gündemi de takip etmiş olursunuz. Çok faydalı bir kanal.

🔗 VOA Learning English YouTube kanalına gitmek için tıklayın.